Braithwaite pozitiv me COVID-19

Martin Braithwaite ka rezultuar pozitiv nga COVID-19.

Sport

29/04/2022 14:19

Futbollisti, së bashku me Minguezan, që po ashtu doli pozitiv me këtë virus, do të mungojnë në ndeshjen që “blaugranat” do ta luajnë të hënën ndaj Mallorcas në orën 21:00.

Barça, gatise zyrtarisht, është jashtë garës për titull, pasi Real Madridi, me një fitore eventuale këtë vikend, do ta edhe matematikisht këtë trofe.

Duke e marrë parasysh minutazhën jo shumë të madhe të Braithwaite dhe Mingueza, të dy këto mungesa nuk pritet të jenë shumë qenësore për katalunasit. /Lajmi.net/