Bota – Lajmi.net

Aktuale

Pompeo: Unë kryesoj ekipin negociator me Phenianin

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo thotë se nuk ka në plan të tërhiqet nga procesi i negociatave me Korenë e Veriut. Ai i bëri komentet në përgjigje të presionit nga Pheniani që ai të përjashtohet nga bisedimet....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Ministri i jashtëm turk: E kuptojmë shqetësimin e NATO-s për sistemin S-400

Turqia e kupton shqetësimin e NATO-s për blerjen e sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 nga ana e Ankarasë, tha ministri i Jashtëm Мevlüt Çavuşoğlu, raporton Anadolu Agency (AA)....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Dërgohet në hapësirë sateliti i nxënësve të një shkolle të mesme

Për shkencëtarët, nisja e një rakete për të furnizuar Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës është një mision rutinë. Por për një grup nxënësish që punojnë në Adler Planetarium në Çikago, është një moment historik që shënon një arritje të madhe në jetë. Korrespondenti i i Zërit të Amerikës, Kane Farabaugh njofton nga Çikago....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit

Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Turqia arreston spiunë të dyshuar të Emirateve të Bashkuara Arabe, heton lidhjen me Khashoggin

Arrestimet janë bërë në Stamboll të hënën, si pjesë e një hetimi kundër-zbulimit....

19 April, 2019 Lexo më shumë

Facebook bllokon grupet e ekstremit të djathtë në Britani

Facebooku ka bllokuar disa individë dhe organizata të së djathtës ekstreme në Britanine e Madhe, me argumentin se “kanë shpërndarë urrejtje”. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

Gjarpërinjtë e detyrojnë presidentin e Liberisë të largohet nga zyra

Presidenti i Liberisë, George Weah kishte "mysafirë të paftuar" në zyrën e tij. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

Rrëzimi i murit të një kishe vret së paku 13 persona

Në Afrikën e Jugut të paktën 13 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë u plagosën kur muri i një kishe u shemb gjatë shërbesës për festën e Pashkëve....

19 April, 2019 Lexo më shumë

SHBA-ja dhe Rusia nuk mbështesin armëpushimin në Libi

SHBA-ja dhe Rusia njoftuan se për momentin nuk mund ta mbështesin rezolutën e Këshillit për Siguri të Kombeve të Bashkuara me të cilën apelohet për armëpushim në Libi, konfirmojnë diplomatë anonimë. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë

Gazetarja vritet në Derry gjatë trazirave në qytet

Lyra McKee 29-vjeçare, humbi jetën gjatë trazirave. ...

19 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO