Borrell bën bashkë Osmanin e Vuçiqin në New York

Presidentja, Vjosa Osmani dhe homologu i saj serb, Aleksandar Vuçiq janë takuar sot në New York. Ky takim mes tyre vie nën organizimin e përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell. Osmani shkruan se në diskutim, ka ritheksuar se dhënia e statusit të vendit kandidat për Kosovën është interes strategjik.

Lajme

19/09/2023 22:46

Presidentja, Vjosa Osmani dhe homologu i saj serb, Aleksandar Vuçiq janë takuar sot në New York.

Ky takim mes tyre vie nën organizimin e përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrell.

Osmani shkruan se në diskutim, ka ritheksuar se dhënia e statusit të vendit kandidat për Kosovën është interes strategjik.