‘Bild’: Tuchel i interesuar për një punë te Bayerni

Thomas Tuchel është i vendosur të kthehet në punën si trajner. Trajneri gjerman, Tuchel nuk dëshiron të humb aspak kohë në pauzë, pasi u shkarkua nga posti i trajnerit të Chelsea. Sipas raportimeve të ‘Bild’, Tuchel është i interesuar të kthehet në rolin e tij sa më shpejt. Dëshira e tij është Bayern, përcjell lajmi.net.…

Sport

21/09/2022 15:24

Thomas Tuchel është i vendosur të kthehet në punën si trajner.

Trajneri gjerman, Tuchel nuk dëshiron të humb aspak kohë në pauzë, pasi u shkarkua nga posti i trajnerit të Chelsea.

Sipas raportimeve të ‘Bild’, Tuchel është i interesuar të kthehet në rolin e tij sa më shpejt. Dëshira e tij është Bayern, përcjell lajmi.net.

Trajneri thuhet se është i gatshëm të pranojë reduktim në pagën e tij dhe të fitojë më pak sesa bënte te Chelsea.

Te Bayern akoma nuk ka sinjale të qarta për shkarkim të mundshëm të Julian Nagelsmann, por Tuchel është në pritje. /Lajmi.net/