Befason Barcelona, largon tre lojtarë për të marrë Coutinhon

Barcelona ka bërë gati shitjen e tre mesfushorëve për ta pasur më të lehtë arritjen tek Coutinho.

Sport

12/11/2017 10:42

Mesfushori turk, Arda Turan pritet të rikthehet në vendlindje për të nënshkruar me Galatasarayn e Barcelona nga transferimi i tij do t’i fitojë rreth 20 milionë euro.

Hotspurs dhe Liverpool e që shitja e tij arkat e Barcelonës do t’i shtonte 30 milionë euro të tjera. Lojtari i tretë që peitet të largohet do të jetë spanjolli Denis Suarez.

Suarez ka kërkuar më shumë hapësira dhe ai mund të largohet nga klubi nëse ndonjë skuadër ofron 30 milionë euro.

Gjithnjë sipas Mundo Deportivos, oferta e fundit e Barcelonës për klubin anglez Liverpool do të jetë 180 milionë euro që të nënshkruajnë me Coutinhon.