Të Infektuar: 17.009

Të Shëruar: 14.716

Të Vdekur: 656

Bayern Munich 2:1 Sevilla – notat e lojtarëve

23:54 | 24 Shtator 2020

Bayern Munich kanë shënuar fitore 2:1 në finalen e Superkupës së Kosovës.

Skuadra e Bayern Munich ka fituar edhe një trofe evropian për të vërtetuar kështu dominimin në kontinentin e vjetër, shkruan lajmi.net.

Heroi i këtij takimi ishte Javi Martinez, i cili shënoi gol në vazhdimet e këtij takimi.

Vlerësim të lartë mori Serge Gnabry te Bayern dhe Ocampos te Sevilla (nota më e lartë).

Më poshtë lajmi.net ua përcjell vlerësimet e ‘WhoScored’ për këtë ndeshje. /Lajmi.net/