Bartomeu seriozisht në rrezik – nuk shtyhet mocioni për rrëzimin e tij

Sot është raportuar se është bërë kërkesë për të shtyrë mocionin e kërkuar për Josep Maria Bartomeu.

Sport

26/10/2020 14:40

Bartomeu do t’i nënshtrohet mocionit të votbesimit nga bordi i Barcelonës, shkruan lajmi.net.

‘El Chiringuito’ raporton se në takimin që po zhvillohet aktualisht, është vendosur që mocioni të mos  shtyhet.

Bordi i ka thënë jo kërkesës për të shtyrë votbesimin për Bartomeu.

Telashet te Barcelona janë të thella dhe kjo është parë edhe një ditë para ‘El Clasico’, kur Gerard Pique shpërhteu me deklarata.

Mediet spanjolle paralajmërojnë se Bartomeu mund të ofrojë vet dorëheqjen, pasi është hedhur poshtë mundësia për të shtyrë mocionin. /Lajmi.net/