Barcelona preferon Alonson para Grimaldos

Barcelona është e interesuar për të nënshkruar me një mbrojtës anësor.

Sport

14/05/2022 10:12

Sipas asaj që bën të ditur Daily Mail, “blaugranat” kanë shprehur interes të theksuar për Marcus Alonson e Chelseas.

Spanjolli po shihet si adekuati për krahun e majtë të mbrojtjes, aty ku luan Jordi Alba.

Ditë më parë u raportua për një interesim të klubit katalunas Alejandro Grimaldon e Benficas, por, siç duket, mbrojtësi ka mbetur tanimë jashtë preferencave të klubit spanjoll.

Alonsos i skadon kontrata me Chelsean në verën e këtij viti dhe bashkimi i tij me Barcelonën mund të jetë lehtësisht i mundur, meqë ende nuk ka rinovuar. /Lajmi.net/