Barcelona i kthehet fitores, mposht Mallorcan për të mbajtur tri pikët në ‘Camp Nou’

Barcelona ka mposhtur Mallorcan.

Sport

01/05/2022 22:49

Skuadra e Xavi Hernandez ka marrë një fitore 2:1 përballë Mallorca, në kuadër të La Liga, shkruan lajmi.net.

‘Blaugranat’ kaluan në epërsi në minutën e 25’ të ndeshjes, me golin e Memphis Depay.

Holandezi shënoi një gol të bukur me ‘gjysmë-volley’, pas një super asistimi të Jordi Alba.

Barca administroi mirë ndeshjen dhe në pjesën e dytë gjeti edhe golin e dytë.

Sergio Busquets shënoi gol të bukur me të majtën, kur po luhej minuta e 54’ e takimit.

Që Barca të mos merrte pikët pa presion u përkujdes Raillo, i cili në minutën e 79’ u gjet më së miri në harkimin e Sevilla.

Barcelona ngritët në 66 pikë dhe mbanë pozitën e dytë, me katër ndeshje nga fundi i sezonit.

Mallorca mbetet me 32 pikë në pozitën 16 dhe do të luftojë deri në fund për mbijetesën. Aktualisht ata kanë një pikë më shumë sesa Granada që është në pozitën e 18. /Lajmi.net/