Autopsia shtetërore tregon se George Floyd kishte COVID-19

George Floyd kishte koronavirus, ka njoftuar autopsia e plotë nga Zyra e Mjekësisë së Kontrollit të Mjekësisë në Hennepin County.

Bota

04/06/2020 08:38

Një autopsi e plotë e George Floyd, personi që që vdiq pasi u prangos me dhunë nga policia e Minneapolis, ka zbuluar se ai kishte testuar pozitiv për COVID-19, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Raporti 20-faqesh i lëshuar nga Zyra e Mjekësisë së Kontrollit të Mjekësisë në Hennepin County erdhi sot me lejen e familjes dhe pasi zyra e korrespodencës lëshoi ​​të gjeturan përmbledhëse të hënën se Floyd kishte një sulm në zemër ndërsa ishte i përmbajtur nga oficerët.

Gjetjet përmbledhëse e klasifikuan vdekjen e tij në 25 maj si një vrasje.

Raporti i plotë nga Shefi Mjekësor Ekzaminues Andrew Baker tregoi detaje klinike, duke përfshirë që Floyd testoi pozitiv për COVID-19 në 3 Prill, por u shfaq asimptomatik.

Raporti gjithashtu vuri në dukje se mushkëritë e Floyd dukeshin të shëndetshme, por ai kishte disa ngushtime të arterieve në zemër. /Lajmi.net/