Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Audi Q3 dhe Q3 RS (Foto)

13:09 | 10 Nentor 2014

Audi Q3 do të sjellë ndryshme ne vitin 2015. Në janarin e vitin 2015 Q3 do të rivalizoj markën e njohur gjermane BMW X1, me motorët dhe teknologjinë e cila do të përmirësohet dukshëm.

Audi Q3 do të sjellë ndryshme ne vitin 2015. Në janarin e vitin 2015 Q3 do të rivalizoj markën e njohur gjermane BMW X1, me motorët dhe teknologjinë e cila do të përmirësohet dukshëm.

Modelet e reja Audi Q3 dhe RS do të fillojnë me çmime të ndryshme sipas kërkesave dhe fuqisë së motorit. Audi Q3 me një motor 1.4 TSFI special model, do të ketë çmimin prej 30.820 funta(£).

Makina me motor 1.4 TSFI nga 0 deri në 62mph arrin për 8.9 seconda.

Përditësimet e jashtme janë të buta,si dhe me nje dizajnë te ri në timon. Llambat do të jenë ksenon standarde përpara dhe mbrapa do jena LED drita. Po ashtu brendësia e Q3s do ketë ulëse sportive S-line, transmeton lajmi.net

Modeli i ri S-line plus, tani do të ketë rrota me madhësi prej 19-incha, xhama dhe bojë metalike. Brenda tani ka një sistem të ri me navigacion, lëkur e shpuar, kontrollin e lundrimit si dhe një sistem udhërrëfyes parkimi.