Arsenali e monitoron Luiz Gustavon

Arsenali është në kërkim të një mesfushori. Dhe, Topçinjtë janë duke e monitoruar brazilianin Luiz Gustavo, i cili aktualisht luan në Wolfsburg.

Sport

25/08/2014 11:11

Arsenali dështoi ta transferojë Sami Khediran, kështu që tash po mendon për një mesfushor tjetër.

Sipas medieve britanike, klubi anglez po shikon kah Gjermania, ku ia ka vënë syrin mesfushorit të Wolfsburgut, Luiz Gustavo.

Lajmin e ka konfirmuar tabloidi britanik, Daily Mirror, sipas së cilit, mund të ndodh një shkëmbim në mes të Luiz Gustavos dhe Lukas Podolskit, i cili pëlqehet nga klubi gjerman.

Sulmuesi gjerman nuk është ambientuar si duhet në Londër dhe mund të largohet nga kjo verë nga Emirates Stadium.