Arrihet marrëveshja, një tjetër lojtar i Chelseat i bashkohet AC Milanit në sezonin e ri

Skuadra e AC Milan është afër marrëveshjes me Chelsean për transferimin e futbollistit anglez, Ruben Loftus-Cheek. Ashtu siç raporton gazetari, Fabrizio Romano, Loftus-Cheek tashmë ka konfirmuar largimin nga Blutë e Londrës dhe pritet që sezonin e ri të luaj në Serie A, shkruan Lajmi.net 27-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2024, por ndeshjen…

Sport

30/05/2023 17:34

Skuadra e AC Milan është afër marrëveshjes me Chelsean për transferimin e futbollistit anglez, Ruben Loftus-Cheek.

Ashtu siç raporton gazetari, Fabrizio Romano, Loftus-Cheek tashmë ka konfirmuar largimin nga Blutë e Londrës dhe pritet që sezonin e ri të luaj në Serie A, shkruan Lajmi.net

27-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2024, por ndeshjen e fundit ai i tha lëmtumirë tifzoëve të klubit londinez.

Nuk dihet ende çmimi që do të  paguaj Milani, por vlera e futbollistit anglez sipas sajtit të “Transfermarkt” shkon deri në 25 milionë euro.

Loftus gjatë këtij sezoni ka zhvilluar 25 paraqitje, ka bërë vetëm një asist./Lajmi.net/