Arrestohet kosovari – dyshohet për krime lufte

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës nën dyshimin për krime lufte. Policia bën me dije se i arrestuari është kosovar, shkruan lajmi.net. I njëjti, pas intervistimit është dërguar në mbajtje. “Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”,…

Lajme

09/06/2023 09:48

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës nën dyshimin për krime lufte.

Policia bën me dije se i arrestuari është kosovar, shkruan lajmi.net.

I njëjti, pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, bëri me dije policia në raport. /Lajmi.net/