Andrew Tate iu ndalohet qasja në Facebook dhe Instagram

Ish-kikboksieri Andrew Tate u bë i famshëm në vitin 2016 kur u hoq nga emisioni televiziv Big Brother për shkak të një videoje që dukej se e përshkruante atë duke sulmuar një grua. Kompania ‘Meta’ ka ndaluar influencuesin Andrew Tate nga Facebook dhe Instagram për shkelje të politikave të tij, shkruan BBC, transmeton lajmi.net. Ai…

ShowBiz

19/08/2022 19:53

Ish-kikboksieri Andrew Tate u bë i famshëm në vitin 2016 kur u hoq nga emisioni televiziv Big Brother për shkak të një videoje që dukej se e përshkruante atë duke sulmuar një grua.

Kompania ‘Meta’ ka ndaluar influencuesin Andrew Tate nga Facebook dhe Instagram për shkelje të politikave të tij, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Ai vazhdoi të fitonte famë në internet, me Twitter që e ndaloi atë për të thënë se gratë duhet të “mbajnë përgjegjësi” për sulmet seksuale.

Ai kishte 4.7 milionë ndjekës në Instagram në kohën kur llogaria e tij u hoq.

Meta tha se kishte hequr yllin e kikboksit nga platformat e tij për shkelje të politikave të tij ndaj organizatave dhe individëve të rrezikshëm, por nuk dha detaje të mëtejshme.

Në kohën e largimit të tij nga Big Brother, Tate tha se video ishte edituar, duke e quajtur atë “një gënjeshtër totale që përpiqet të më bëjë të dukem keq”.

Ndërsa ai nuk ka komentuar ende për ndalimin e Metës. /Lajmi.net/