Ancelotti i mërzitur me humbjen nga Rostov, ja çfarë iu ka kërkuar drejtuesve të Bayernit

Presidenti i Bayern Munich, Karl Heinz Rummenigge, ka shprehur besimin që ka skuadra gjermane në trajnerin Carlo Ancelotti.

Sport

25/11/2016 22:29

Bayerni si asnjëherë më parë viteve të fundit, ka hyrë në krizë të rezultateve, këtë e vërtetoi humbja befasuese në Ligën e Kampionëve nga skuadra e vogël ruse, Rostov.

Pas kësaj humbje, Ancelotti u ka kërkuar falje drejtuesve të Bayernit.

“Carlo erdhi tek unë dhe më kërkoi falje. I thash: “Carlo këtu ne të gjithë fitojmë së bashku dhe humbim së bashku, dhe më e rëndësishmja është se ju keni besimin tonë””, deklaroi Rummenigge, përcjell lajmi.net.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.