Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Ancelotti: Kjo skuadër është favorite në Ligën e Kampionëve

8:20 | 7 Gusht 2019

Carlo Ancelotti pret që Barcelona të kërkojë titullin e Ligës së Kampionëve, pas nënshkrimeve këtë afat kalimtar.

Kampionët e pesëfishtë evropian kanë pasur rënie në këtë garë, duke pritur për titull që nga viti 2015.

Në dy vitet e fundit, Barcelona ka përjetuar eliminimi të dhimbshme, duke u përmbysur nga Roma në çerekfinale dhe Liverpool në gjysmëfinale.

“Unë besoj se Barcelona gjithmonë është një kandidate për të fituar Ligën e Kampionëve”, ka deklaruar Ancelotti, përcjell lajmi.net.

“Ka një lojtar si Leo Messi dhe shumë të tjerë, kështu që unë mendoj se ata do të garojnë për të fituar maksimumin dhe maksimumi është Liga e Kampionëve”.

“Unë mendoj se me nënshkrimet që kanë bërë, këtë vit do të jenë konkurrues”./Lajmi.net/