Alfa Romeo prodhon modelin luksoz Stelvio (Foto) – Lajmi.net
Alfa Romeo prodhon modelin luksoz Stelvio (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 10:24, 11 May 2017
Kompania italiane Alfa Romeo ka prodhuar modelin më të ri të quajtur Stelvio, i cili në fillim të vitit 2018 do të dal në shitje për tregun amerikan.

Ky model ‘luksoz’ i Alfa-s vjen me motor 2.0-litërsh që prodhon 280 kuaj-fuqi, ndërsa çmimi i tij do të sillet rreth 43,000 dollarë.

Me këtë çmim Alfa shpreson të konkurrojë rivalët si Jaguar F-Pace dhe Porsche Macan.

Gjithashtu, vlen të ceket se ata që e blejnë modelin luksoz Stelvio, kanë mundësinë që veturës t’i shtojnë edhe paketën sportive që kushton 1,800 dollarë.

aaaaaaaa ddd s wwwwwww

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO