Alfa Romeo prodhon modelin luksoz Stelvio (Foto)

10:24 | 11 Maj 2017

Kompania italiane Alfa Romeo ka prodhuar modelin më të ri të quajtur Stelvio, i cili në fillim të vitit 2018 do të dal në shitje për tregun amerikan.

Ky model ‘luksoz’ i Alfa-s vjen me motor 2.0-litërsh që prodhon 280 kuaj-fuqi, ndërsa çmimi i tij do të sillet rreth 43,000 dollarë.

Me këtë çmim Alfa shpreson të konkurrojë rivalët si Jaguar F-Pace dhe Porsche Macan.

Gjithashtu, vlen të ceket se ata që e blejnë modelin luksoz Stelvio, kanë mundësinë që veturës t’i shtojnë edhe paketën sportive që kushton 1,800 dollarë.

aaaaaaaa ddd s wwwwwww