Alfa Romeo po e sfidon BMW me këtë veturë mahnitëse (Foto) – Lajmi.net
Alfa Romeo po e sfidon BMW me këtë veturë mahnitëse (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 0:03, 31 May 2017
Marka italiane Alfa Romeo është duke u rikthyer në tregun e SHBA-së pas një mungese të gjatë kohore.

Alfa Romeo me modelin Giulia, që është sedan sportiv e që ka përditësimet Quadrifolio, rivalizon direkt modelet sportive të BMW-së.

Alfa Romeo Giulia Quadrifolio është një veturë e modelit sedan, me katër dyer luksoze e cila kushton rreth 70 mijë euro.

Motorin e ka 2.9 litërsh twin-turbo V6 me dy cilindra, i inspiruar në motorët e Ferrari-t e që prodhon 505 kuaj fuqi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO