Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Alaves 0-2 Barcelona, notat e lojtarëve

23:30 | 23 Prill 2019

Barcelona ka arritur të shënojë fitore ndaj Alavesit me rezultat 2-0, duke u afruar drejt titullit kampion.

Ernesto Valverde kishte menduar që ta pushojë Lionel Messin duke e lënë në bankë.

Pjesa e parë ishte dominuese për Barcelonën që kishte posedimin  topit.

Golat e fitores për Barcelonën u shënuan në pjesën e dytë.

Carlos Alena dhe Luis Suarez shënuan për t’i sjellë tre pikë të reja katalanëve.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/