Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Akullore shtëpie me biskota dhe luleshtrydhe

8:42 | 22 Korrik 2020

Dëshironi për t’u freskuar?

Provoni të bëni vetë një akullore me shije biskotash dhe luleshtrydhesh. Është shumë e thjeshtë. Hapat i gjeni në videorecetën më poshtë:

Përbërësit:

  • 400 ml pana ëmbëlsirë
  • 100 g qumësht i kondensuar
  • 150 g biskota
  • 250 g luleshtrydhe

Rrahim panen me qumështin e kondensuar, shtojmë luleshtrydhet e prera dhe biskotat e thërrmuara. I përziejmë mirë dhe e vendosim në një tas në frigorifer te ngrirja për 5-6 orë. E shërbejmë me copa biskote dhe luleshtrydhe.