Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Adoleshentja që bëri ‘deadlift’ tre herë më shumë se pesha e saj trupore

19:13 | 22 Janar 2020

Foto ilustruese

Peshëngritësja që theu rekordin e saj.

Serena Abweh, 19 vjeqare, që peshon 47kg bëri ‘deadlift’ me peshë 170kg, peshëngritësja mbante shufrën metalike që kishte 170kg në të dhe kjo ishte sa tre herë pesha e saj trupore, raporton “Daily Star”, transmeton lajmi.net.

Në video, Serena mund të shihet duke përgatitur pozicionin e këmbëve ndërsa qëndron prapa peshës së madhe dhe merr një frymë të thellë.

Serena ngrit peshën dhe e mban atë për disa sekonda, kur ajo e lëshoi peshën filloi të qeshte sepse ishte një rekord për të.

Video-ja kishte shikueshmërinë e 70,000 njerëzve. /Lajmi.net/