A e keni parë Lamelan?

Tifozët e Tottenhamit kanë shpërndarë fletushka anembanë qytetit duke e shpallur të zhdukur mesfushorin Erik Lamela. Ylli argjentinas nuk ka luajtur nga 1 janari.

Sport

17/04/2014 11:25

Ai u transferua në Tottenham për të plotësuar mungesën e Gareth Bale, por mund të thuhet se Erik Lamela ka dështuar në White Hart Lane.

Përforcimi rekord i klubit anglez prej 30 milionë funtesh ka vuajtur të shfaq formë të mirë fizike, dhe ka filluar të konsiderohet si blerja më e dështuar në histori të Premierligës.

Andaj, që gjërat të shkojnë më keq për Lamelan, janë përkujdesur tifozët e Tottenhamit. 22-vjeçari, i cili nuk ka luajtur nga 1 janari është shpallur i zhdukur në fletushka të shpërndara në veri të Londrës.

Kurse, një tifoz i Tottenhamit na krijuar një ‘hashtag’ në Twitter me fjalën #FindLamela, para se të paraqet rastin e zhdukjes së argjentinasit në polici.

Lamela pritet të rikthehet në Itali në fund të sezonit ku Inter, Roma dhe Juventus kanë shprehur interesim për transferimin e tij.