A do jetë ky ‘pick-up’-i i parë që do prodhojë BMW?

14:46 | 8 Korrik 2019

Trajnerët e BMW-së kanë krijuar një ‘pick-up’ luksoz nga një prototip i vjetër i veturave.

‘Pick-up’-i BMW X7 është krijuar nga 12 trajnues prej trupit të kompanisë nga megatronika dhe ndërtimit teknik, transmeton lajmi.net.

Duke u bazuar në gjashtë-cilindrin X7 xDrive40i – një veturë e vjetër testimi – koncepti mori 10 muaj për t’u ndërtuar.

Nëse do të vendosej në shitje, vetura do të mbarte etiketën prej 10 mijë dollarësh, por kompania nuk ka ndërmend ta plasojë në tregun e automobilave. /Lajmi.net/