Asamblisti i VV-së i kërkon meç boksi kreut të Prishtinës, Rama i kthehet: Jam i mirë në Tai Chi

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ermal Osmani, e ka ftuar kreun e Komunës së Prishtinës, Përparim Ramën, në një meç boksi, para atij të boksierit Haxhi Krasniqi që do ta zhvillojë në stadiumin e kryeqytetit. Osmani i VV-së i ka thënë kryetarit Rama se ka arsye për ta nokautuar meqë qytetarëve të kryeqytetit ju ka shkaktuar…

Lajme

25/05/2023 23:24

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ermal Osmani, e ka ftuar kreun e Komunës së Prishtinës, Përparim Ramën, në një meç boksi, para atij të boksierit Haxhi Krasniqi që do ta zhvillojë në stadiumin e kryeqytetit.

Osmani i VV-së i ka thënë kryetarit Rama se ka arsye për ta nokautuar meqë qytetarëve të kryeqytetit ju ka shkaktuar stres dhe tollovi.

Pa përgjigje s’ka qëndruar as kryetari i Prishtinës, duke i thënë asamblistit të VV-së se “Edhe unë jam i zoti në Tai-Chi”.

*Tai Chi është një art i marcial kinez i praktikuar për trajnime mbrojtëse, përfitime shëndetësore dhe meditim. Tai chi ka praktikues në mbarë botën.