15 faktet më interesante që të gjithë duhet ti dimë

Duke filluar nga jelekët anti-plumb e deri tek hungërimat e tigrave, këto janë fakte që asnjë nga ne s'i kemi ditur.

Lajme

06/10/2015 16:45

Më poshtë është lista e 15 fakteve më interesante që nuk i keni dëgjuar asnjëherë, e të cilën lajmi.net e transmeton për ju:

1) Jeleku anti-plumb është shpikur nga një shpërndarës i picave pasi që e kishin sulmuar me armë zjarri 2 herë

http://ep.yimg.com/ay/yhst-64617591706811/the-bulletsafe-bulletproof-vest-45.jpg

2) Studime të fundit kanë deklaruar se lopët prodhojnë më shumë qumësht kur janë duke dëgjuar muzikë relaksuesehttp://967thevine.com/wp-content/blogs.dir/58/files/2014/02/cow_headphones.jpg

3) Pulat mund ta shohin dritën e diellit 45 minuta para njeriuthttp://blog.mypetchicken.com/wp-content/uploads/2012/10/MG_0884.jpg

4) Këngëtari i famshëm Wiz Khalifa i shpenzon rreth 10 mijë euro në muaj duke blerë Marihuanë http://itsbizkit.com/wp-content/uploads/2014/03/Wiz-Khalifa-750x421.jpg

5) Nëse ju largoheni nga Tokio me aeroplan në ora 7:00 të mëngjesit, ju do të arrini në Honolulu përafërsisht në ora 4:30 pasdite të ditës së kaluarhttp://blogvoyages.fr/wp-content/uploads/2014/01/Tokyo_International_Airport_01.jpg

6) 70% e njerëzve e urrejnë të flasin në telefon afër të tjerëvehttp://ak.picdn.net/shutterstock/videos/2212810/preview/stock-footage-woman-angrily-talking-on-the-telephone-against-a-white-background.jpg

7) Kur një tigër rënkon, ai mund të dëgjohet deri në 2 kilometra larghttp://img.hdwallpaperpc.com/cover/122/Animals_Cat_angry_tiger_cats_animal_Angry_roar_wildlife_King_power_dangerous_HD_121173.jpg

8) Ndeshja më e shpejtë e Bruce Lee kishte përfunduar për 11 sekonda pasi që ai kishte goditur kundërshtarin e vet me 15 grushte dhe një shkelmhttp://www.bruceleeactionmuseum.org/blam/image/Take%20Action/Conscience%20copy.jpg

9) Shkencëtari i famshëm Isak Njuton ka vdekur i virgjërhttp://i.huffpost.com/gen/1851370/images/o-ISAAC-NEWTON-facebook.jpg

10) Bananet dhe njerëzit e kanë thuajse gjysmën e ADN-së të njëjtë, gjë që i bënë bananet dhe njerëzit 50% identikhttp://www.sbs.com.au/news/sites/sbs.com.au.news/files/styles/full/public/thefeedsmigration//portrait_of_a_young_man_eating_a_banana_bmf00346.jpg?itok=5LjjHzKr&mtime=1414988479

11) Koreja Veriore dhe Kuba janë të vetmet shtete në të gjithë botën që nuk e shesin Coca-Cola
http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02324/coca-cola-korea_2324873b.jpg

12) Gandhi dikur i kishte dërguar letër një shokut të tij të mos shkonte në luftë, ky shok ishte Hitleri
http://indiafacts.co.in/wp-content/uploads/2015/08/mahatma_gandhi_and_hitler.jpeg

13) Unaza e martesës ngjitet në gishtin e unazës të dorës së majtë, pasi që ai gisht është i vetmi që e lidh një venë të gjakut direkt me zemrën
http://www.genesisdiamonds.net/wordpress/wp-content/uploads/2014/09/western-groom-eastern-bride-feature-image-1024x681.jpg

14) Çdo gjë që ne i themi Sirit në iPhone 4S, dërgohet dhe regjistrohet në Apple.
http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2011/10/Siri.jpg

15) Komeditë e Donald Duck ishin ndaluar në Finlandë për shkak se ai nuk mbante pantallona.
http://static.comicvine.com/uploads/original/0/77/4338755-donald-duck-30.jpg

/Lajmi.net