Barcelona-Bilbao, ndodhi një “krim”

Barcelona dhe Athletic Bilbao mund ta pësojnë shumë keq.

Sport

04/02/2016 19:19

Kjo pasi që tifozët e tyre kanë sharë mbretin spanjoll dhe kanë përbuzur simbolet e Spanjës, gjatë finales së Kupës së Mbretit, që u zhvillua në “Camp Nou” më 30 maj.

Prokurori i Gjykatës së Lartë i sheh veprimet e finales së kupës si “krimimanale”, përcjellë “Lajmi.net”.

“Sport.es” ka shkruar që të dy klubet mund të dënohen ashpër për një gjë të tillë.