Të Infektuar: 18.345

Të Shëruar: 15.198

Të Vdekur: 669

10 rregulla të “arta” se si të dukemi elegante në taka

15:45 | 16 Tetor 2020

Duke zgjedhur madhësinë e duhur, tabanin e duhur dhe lartësinë ideale të takës, jo vetëm që parandaloni dëmtimin e trupit tuaj, por gjithashtu do të dukeni më elegante.

Shumica e femrave i adhurojnë takat! Ato mund të bëjnë që çdo veshje të duket më elegante.

Por në shumë raste ato gjithashtu shkaktojnë dhimbje, janë të pakëndshme ose këmbët tona thjeshtë nuk mund të mësohen me to, raporton “BrightSide”, transmeton lajmi.net.

Për të ja lehtësuar vetes këto probleme, ju thjesht duhet ti ndiqni këto 10 rregulla.

  1. Sigurohu që ke blerë madhësinë e duhur
  2. Kuptoni çfarë tipi të këmbës keni dhe gjeni këpucet që ju përshtaten
  3. Sa më e gjerë që është taka, aq më e rehatshme është
  4. Mos keni frikë të mbathni taka me ngjyra apo dizajne që bien në sy
  5. Mësohuni të ecni në taka
  6. Shtoni çizmet me taka në garderobën tuaj
  7. Bëni pedikyr herë pas here
  8. Shmangni takat me taban të hollë
  9. Zgjedhni taka që ju mbajnë kyqin e këmbës në pozitë adekuate
  10. Mbathni taka me lartësi mesatare rreth 7 cm /Lajmi.net/