Vuçiq: Trepça trashëgimi familjare dhe kombëtare – Lajmi.net
Vuçiq: Trepça trashëgimi familjare dhe kombëtare
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:37, 7 December 2017
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se gjiganti metalurgjik “Trepça” pjesë e familjes ,trashëgimisë kombëtare si dhe e traditës

Këtë deklaratë, kreu i shtetit serb e bëri në 90 vjetorin e ekzistencës dhe punës së kombinatit metalurgjik që ndodhet në Mitrovicë.

“Kur një kompani ndërtohet për  90 vjet siç është rasti me Trepçën, kjo kompani nuk është më vetëm një entitet ekonomik, është pjesë e trashëgimisë familjare dhe kombëtare, pjesë e traditës”, tha ai duke shtuar se tradita e minierave në Kosovë është e pashlyeshme, si dhe ekzistenca e popullit serb në ato anë, transmeton Klan Kosova.

Fjalët kyçe: Trepça, Vuçiq

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble