Trump: Ushtria amerikane e gatshme nëse Koreja e Veriut vepron pa maturi – Lajmi.net
Trump: Ushtria amerikane e gatshme nëse Koreja e Veriut vepron pa maturi
Autori: Lajmi.net BotaLajme 14:02, 11 August 2017
Presidenti Donald Trump ka thënë që ushtria e SHBA-ve është “e gatshme dhe e ngarkuar” për t’u marrë me Korenë e Veriut, kështu duke thelluar edhe më shumë deklarata të ashpra.

“Zgjidhjet ushtarake tashmë janë të vendosura dhe të gatshme në qoftë se Koreja e Veriut vepron pa maturi. Shpresoj që Kim Jong Un do të gjej një rrugë tjetër” ka shkruar Trump në Twitter.

Këto deklarata të Trump vijnë pasi që Koreja Veriore e ka akuzuar atë që e ka shtyrë vendin në prag të një lufte nukleare.

Pyongyang është duke finalizuar një plan për hedhjen e raketave në territorin amerikan në Guam.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball