Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, O’Connell: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë – Lajmi.net
Tre muaj nga vrasja e Ivanoviqit, O’Connell: Përgjegjësit të vihen para drejtësisë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:52, 16 April 2018
Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connell ka kujtuar se tashmë kanë kaluar tre muaj nga vrasja e politikanit serb, Oliver Ivanoviq.

O’Connell thotë se përgjegjësit duhet të vihen para drejtësisë, transmeton lajmi.net.

“Dje u bënë tre muaj që nga vrasja e Oliver Ivanovic. Vazhdon të mbetet jashtëzakonisht e rëndësishme që kjo dhe vrasjet e tjera të hetohen tërësisht, dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë”, ka shkruar O’Connell në Facebook.

Politikani serb, Oliver Ivanoviq u vra me 16 janar 2018, para selisë së partisë që ai e udhëhiqte, në Mitrovicën e veriut. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball