Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes – Lajmi.net
Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 18:33, 12 May 2018
Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie.

Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës apo lindjes, ku lëkura fillon t’u varet dhe të humbasë elasticitetin..

Me këtë metodë nuk do të keni më nevojë të shpenzoni para me trajtime të kushtueshme. Ju mjaftojnë disa përbërës që mund t’i keni në kuzhinën tuaj, për të bërë një maskë të thjeshtë, por shumë efektive në shtrëngimin e lëkurës.

Përbërësit:

  • Argjilë
  • Vaj
  • Çaj jeshil
  • kafe
  • lajthi pluhur

Udhëzime:

Miksoni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.

Aplikojeni përbërjen në lëkurë, në zonën ku ajo ka filluar të humbasë elasticitetin dhe të varet, por më parë është e nevojshme të keni bërë një dush me ujë të ngrohtë për të hapur poret.

Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas lajeni me ujë të pastër./Shije

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO