Shtetet e Bashkuara te Amerikës – Lajmi.net

Ja pse amerikanët po i ngjyrosin rrugët me ngjyrë të bardhë

Byroja e Shërbimeve në Los Anxhelos testuan një qasje të re dhe kreative për të luftuar temperaturat në rritje në qendër të qytetit....

29 April, 2018Lexo më shumë

ZTE kërcënohet me sanksione në SHBA

Krijuesi kinez i smartfonëve mobilizohet kundër veprimeve nga qeveria amerikane. ...

20 April, 2018Lexo më shumë

Pse Gjermania nuk po merr pjesë në sulmet në Siri?

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar të sulmojë Sirinë përsëri në hakmarrje ndaj sulmit të dyshuar kimik, për të cilin ai e fajësoi qeverinë siriane. Damasku në mënyrë të përsëritur ka mohuar përdorimin e armëve kimike dhe është zotuar të mbrohet në rast të agresionit ushtarak nga ana e Perëndimit....

15 April, 2018Lexo më shumë