Politikanet – Lajmi.net

Lunacek, politikanëve kosovarë: Formoni qeveri të mirë, merruni me gjërat serioze

Raportuesja për Kosovën e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, u bëri thirrje politikanëve kosovarë që shkojnë në zgjedhje të reja, të mos i harrojnë çështjet e mëdha siç është integrimi evropian....

11 May, 2017Lexo më shumë

EuroNews: Kosova paralajmëron për sulme ndaj politikanëve në prag të Pashkëve

Mediat prestigjioze botërore si EuroNews, Reuters, CNN, AP, etj., kanë raportuar sot për mundësinë e sulmeve ndaj politikanëve kosovarë, institucionet, në prag të festës së Pashkëve....

14 April, 2017Lexo më shumë

Uji po shterret, politikanët po na fundosin

Qeveritarët tanë kanë filluar një fushatë të hershme elektorale, duke shfrytëzuar paratë e qytetarëve. Asnjëherë këta nuk e ndalin luksin, shëtitjet, darkat e drekat e shtrenjta, jetën e tyre luksoze dhe dëshirat e tyre personale....

10 April, 2017Lexo më shumë