NASA – Lajmi.net

Dy asteroidë fluturuan afër tokës pa u vënë re

Dy objektet me diametër prej rreth 10 metrash secila u zbuluan vetëm disa orë pas fluturimit....

12 July, 2018Lexo më shumë

NASA mund të ketë gjetur një meteor në pjesën e poshtme të oqeanit

Tre ditë më parë, shkencëtarët nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike u bashkuan me NASA-n në shpresën e gjetjes së pjesëve të mbetura të një meteori që u përplas në oqean në mars....

7 July, 2018Lexo më shumë

Si e shpëtoi botën NASA?!

NASA na shpëtoi fjalë për fjalë nga një apokalipsi mbarëbotërore në vitet 1980. Nëse ata nuk do të kishin vënë re një problem të madh në atmosferën tonë, jeta në Tokë do të kishte rënë nga viti 2065. ...

30 June, 2018Lexo më shumë