LVV – Lajmi.net

‘Evoluim’ i papritur i Kurtit: E njeh Thaçin president, e kundërshtoi dhunshëm zgjedhjen e tij

Natën e 26 shkurtit të vitit 2016 Hashim Thaçi u zgjodh presidenti i vendit. Zgjedhja e tij i përshkua me kundërshtim të ashpër nga Lëvizja Vetëvendosje, aktivistët e të cilës të prirë nga Albin Kurti u përplasën ashpër me policinë. Pati koktej molotovi dhe gjëra tjera të dhunshme....

9 March, 2018Lexo më shumë

Shpend Ahmeti e kalon natën në “kllab” me vëllain e Dardan Molliqajt dhe Frashër Krasniqin

Kryetari i Prishtinës po vazhdon të anojë çdo ditë e më tepër ka krahu i Dardan Molliqajt. Ai mbrëmë ka qenë i shoqëruar në Zone nga rebelët e LVV-së....

3 March, 2018Lexo më shumë

Ky është kallëzimi penal i VV-së ndaj Thaçit për “tradhti ndaj vendit”

Lëvizja Vetëvendosje sot ka dorëzuar kallëzim penal për Presidentin Hashim Thaçi për shkak të dyshimit për “tradhtinë ndaj vendit”, pas nënshkrimit të marrëveshjes për demarkacionin....

22 February, 2018Lexo më shumë