Iftari – Lajmi.net

Veseli: Ramazani simbolizon vlerat më universale të moralit njerëzor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka shtruar sonte iftar për përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, nxënës të Medresesë, artistë dhe personalitete tjera, në nder të muajit të shenjtë të Ramazanit. ...

1 June, 2018Lexo më shumë

Meta shtron darkë iftari për Ramazan

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shtruar në Pallatin e Brigadave një darkë Iftari me rastin e Muajit të shenjtë të Ramazanit. Të pranishëm Kreu i KMSH ishin Haxhi Skënder Bruçaj, udhëheqës fetarë të bashkësive shqiptare, ambasadorë e përfaqësues diplomatikë, teologë e personalitete të ndryshme. Presidenti Meta uroi besimtarët myslimanë për Paqe e mirësi në shpirtin dhe familjet tyre....

30 May, 2018Lexo më shumë

Aktorët e “O sa mirë” mblidhen bashkë për iftar

Ka pak ditë që ka filluar muaji i shenjtë i Ramazanit....

21 May, 2018Lexo më shumë