Dhuna – Lajmi.net

Ambasadori britanik dënon protestën tek Rruga e Kombit: Dhuna nuk është kurrë zgjidhje

Ambasadori britanik, Duncan Norman, ka dënuar dhunën e ushtruar dje gjatë protestës kundër taksimit të Rrugës së Kombit...

1 April, 2018Lexo më shumë

Luftimi i dhunës ndaj grave duhet të prioritizohet nëpër Kuvende Komunale

Me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka ndërmarrur aktivitete e aksione të ndryshme, duke adresuar gjendjen e rëndë në përgjithësi të Gruas në Kosovë dhe veçmas trajtimin e dhunës në familje me theks të veçantë dhunën ndaj Grave....

10 March, 2018Lexo më shumë

Kur nëna e mbyll vajzën e saj me dhunuesin

Një vajzë ka rrëfyer një historinë e saj të tmerrshme të përdhunimit, teksa akuzon nënën e saj që e la një burrë t'a përdhunonte....

7 March, 2018Lexo më shumë