BE – Lajmi.net

Kryetari i Ulqinit: E panevojshme deklarata e Ramës për bashkim me Kosovën (Video)

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu, e sheh si të panevojshme deklaratën e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për bashkimin me Kosovën nëse BE nuk hap dyert për këto dy vende....

20 April, 2017Lexo më shumë

Vulin: Brukseli duhet ta dijë se krijimi i Shqipërisë së Madhe do të thotë luftë ballkanike

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin ka thënë se qëllimi i shqiptarëve  është bashkimi i Kosovës me Shqipërinë....

20 April, 2017Lexo më shumë

BE kërkon zbatimin e vendimit të Kushtetueses për tokën në Deçan

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin e saj për mungesën e vazhdueshme të zbatimit të vendimit të Gjykatës Kushtetuese të 20 majit për çështjen e mosmarrëveshjes për tokën në Deçan....

20 April, 2017Lexo më shumë