Surface Phone më shumë se një telefon, ja si transformohet (Foto) – Lajmi.net
Surface Phone më shumë se një telefon, ja si transformohet (Foto)
Autori: Lajmi.net Teknologji 17:07, 18 May 2017
Surface Phone është një mini-kompjuter që mund të vendoset në xhepin tuaj.

I fuqizuar nga Continuum, telefoni mund të transformohet në kompjuter desktop nëse bashkohet me një tastierë dhe ekran, përderisa ekrani i ndjeshëm në prekje shfrytëzohet si ‘touchpad’.

Kamera e Surface ka lente me kënd të gjerë, lente me zoom, blic Xenon dhe pajisje për gjetjen e laserit. Kjo kamerë përdoret për të xhiruar për HoloLens, duke iu mundësuar të udhëtoni botën pa pasur nevojë të dilni nga dhoma.

Companion Cover e mbron pajisjen dhe gjithashtu mund të përdoret si bateri shtesë dhe për porte shtesë USB-C.

surface-phone

Fjalët kyçe: surface phone

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown