Sot mbahet një nga ngjarjet më të mëdha sportive në Kosovë – Lajmi.net
Sot mbahet një nga ngjarjet më të mëdha sportive në Kosovë
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:16, 14 May 2017
Atletë nga shumë vende të botës sot do ta ‘pushtojnë’ kryeqytetin e Kosovës në nja nga ngjarjet më të mëdha sportiv që organizohen në vendin tonë, "Gjysmë-maratona Prishtina 2017". 

Adhuruesit e vrapimit do të kenë rastin të prekin nga afër atletë cilësorë nga disa vendet të botës.

Këshilli Organizativ i këtij evenimenti sportiv, ka bërë më dije se tashmë është gjithçka gati për këtë ngjarje, e që sipas tyre, është ngjarja më e madh sportive që zhvillohet në vendin tonë.

Gjysmë-maratona ‘Prishtina 2017’, mbledh garues kualitativ jo vetëm nga rajoni, por edhe nga shumë vende të botës.

“Prishtina 2017” starton në orën 10:00, ndërsa gara kryesore është ajo e 21 km.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels