Shoqata e Malazezëve të Kosovës themelon çmimin “Radovan Zogoviq” për letërsi – Lajmi.net
Shoqata e Malazezëve të Kosovës themelon çmimin “Radovan Zogoviq” për letërsi
Autori: Lajmi.net Kulturë/Arte 11:26, 3 May 2017
Shoqata e Malazezëve të Kosovës, ka themeluar Shpërblimin Ndërkombëtar për Letërsi “Radovan Zogoviq”.

Ky çmim do t’u ndahet krijuesve nga e tërë bota, krijimtaria e të cilëve përmban vlera të larta letrare dhe artistike dhe do të promovojë paqen ,miqësinë dhe vlerat universale ,mbi të cilat bazohet bota e civilizuar.

Çmimi i parë do të dorëzohet me rastin e “Ditës së Malazezëve” në Kosovë. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master