Shefki Gashi – Vllahinjës: Propozimin për Ansamblin mund ta përdorësh për tualet katolik – Lajmi.net
Shefki Gashi – Vllahinjës: Propozimin për Ansamblin mund ta përdorësh për tualet katolik
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 16:31, 21 April 2017
Shefki Gashi
Shefki Gashi
Asambleisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Shefki Gashi i ka thënë drejtorit të Kulturës, Besart Vllahinja se letrën ku ndodhej projekt-propozimin aktual për themelimin e Ansamblit të qytetit “Rexho Mulliqi” mund ta përdor për tualet, njofton Klan Kosova.

Madje siç tha Gashi në mbledhjen e sotme të Kuvendit të Prishtinës se mund ta përdorë atë “bile edhe në tualet katolik”.

Propozimi për themelimin e ansamblit të kryeqytetit është kundërshtuar edhe nga partia Demokratike të Kosovës me arsyetimin se komuna nuk ka buxhet  të mjaftueshëm për krijimin e tij.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO