Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8 – Lajmi.net
Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 11:52, 7 December 2017
300-957
Raportet e Konsumatorëve dhe Mbrojtësit e konsumatorëve në SHBA kanë dalë më të kënaqur me modelin iPhone 8 në aspektin e elasticitetit dhe performancës së baterisë, sesa iPhone X.

IPhone X është një pajisje inovative me një aparat fotografik fantastik dhe një ekran të bukur, por smartphonet e tjerë janë më të qëndrueshëm dhe kanë një jetë më të gjatë të baterisë, është vendimi i Raporteve të Konsumatorëve në rishikimin përfundimtar të telefonit të mençur Apple, transmeton lajmi.net.

Testuesit kryesisht kritikojnë rezistencën e pajisjes. Në një test laboratorik në një kazan të rastit, në të cilin pajisja u hodh përsëri dhe përsëri nga një lartësi prej pothuajse 80 centimetra. Pas njëqind përpjekjesh, qelqi në anën e pasme kishte çarje të dukshme, dhe pjesa e përparme e telefonit të mençur u prek gjithashtu.

Sidoqoftë, ky ishte rasti edhe me pajisjet Galaxy S8 dhe S8 Plus të Samsung, që testuesit shkruajnë.

Stiftung Warentest gjermane erdhi në një përfundim të ngjashëm. IPhone X është “iPhone më e brishtë ndonjëherë”, dëshmoi testuesit gjermanë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO