Ramiz Lladrovci e paditë Milaim Zekën /DOKUMENT – Lajmi.net
Ramiz Lladrovci e paditë Milaim Zekën /DOKUMENT
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:29, 17 May 2018
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci e ka paditur deputetin e Kuvendit e Kosovës nga Nisma, Milaim Zeka.

Në padinë që e ka siguruar lajmi.net Lladrovci e ka paditur Zekën për shpifje dhe fyerje. Padia është ushtruar në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Baza juridike e kësaj padie është Ligji Civil kundër shpifjes dhe fyerjes numër 02/L-65.

Padia ka të bëjë me deklaratën e Milaim Zekës të bërë mbrëmë në Tv Dukagjini. “Ramiz Lladrovci është propozuar kandidat për kryetar të Drenasit përmes shantazheve të cilat ia ka bërë drejtpërdrejt presidentit Thaçi. Ekzistojnë 3 letra me nënshkrimin e Ramiz Lladrovcit të vitit 2003, ku Ramiz Lladrovci e akuzon presidentin Thaçi për vrasjen e Behajdin Allaqit”, ka thënë Zeka.

Përmes kësaj padie, Lladrovci ka kërkuar dëmshpërblim në vlerë prej 100 mijë eurosh nga i padituri ,Milaim Zeka./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO