Presidenti i quan zjarrfikësit heronj të përditshëm të shoqërisë sonë – Lajmi.net
Presidenti i quan zjarrfikësit heronj të përditshëm të shoqërisë sonë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 11:23, 4 May 2018
Presidenti Hashim Thaçi e ka lartësuar punën e zjarrfikësve në Ditën Ndërkombëtare të tyre.

Zjarrfikësit e Kosovës, Thaçi i ka quajtur heronj të përditshëm të shoqërisë sonë.

“Sot është Dita Ndërkombëtare e heronjve të përditshëm të shoqërisë sonë, zjarrfikësve. I uroj të gjitha vajzat dhe djemtë tanë, që përditë deri në vetëmohim luftojnë kundër zjarrit, për të shpëtuar jetë dhe prona të qytetarëve tanë. Institucionet e Kosovës, por edhe mbarë shoqëria jonë, duhet të bëjnë më shumë për mirëqenien e tyre, duke investuar kështu në sigurinë tonë kolektive”, ka shkruar Thaçi./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO