PDK nga partia e parë, del e dyta në Lipjan, ja sa vota kishte Shukri Buja – Lajmi.net
PDK nga partia e parë, del e dyta në Lipjan, ja sa vota kishte Shukri Buja
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:04, 13 June 2017
PDK-ja ka humbur edhe Lipjanin, që dikur e kishte bastion të padiskutueshëm.

Shukri Buja që ishte deputet i PDK-së nga Lipjani kishte marr 8 mijë e 224 vota nga 8 mijë e 798 sa i kishte gjithsej kjo parti.

Tash PDK-ja është e dyta në këtë komunë, pavarësisht që është bashkë me AAK-në e NISMA-n.

Të tria këto parti dhe disa parti të vogla nuk e kanë arritur rezultatin  Shukri Bujës, që nuk ishte pjesë e listës së PDK-së në këto zgjedhje, shkruan lajmi.net.

7 mijë e 774 vota ose 32 për qind ka marr koalicioni PDK-AAK-NISMA në zgjedhjet e 11 qershorit të këtij viti në Lipjan.

Ndërsa partia e parë ka dalë koalicioni LDK-AKR me 9 mijë e 159 ose 37.90 për qind.

Për t’ia lënë vendin e tretë VV-së me 5 mijë e 529 vota ose 22.88 për qind. /Lajmi.net/

PKD-LDK-VV-AAK-NISMA në vitin 2014 në Lipjan

LDK-PDK-VV në vitin 2017 në Lipjan.

8 mijë e 224 vota i kishte Shukri Buja në vitin 2014

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO