Një propozim për darkë: Racion i shijshëm me patate të reja – Lajmi.net
Një propozim për darkë: Racion i shijshëm me patate të reja
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 15:02, 21 May 2017
Do t’ju ngazëllejnë gatimi i thjeshtë dhe shija e mirë

Tani filloi sezoni i patateve të reja, për shumicën perime e preferuar. Po ju propozojmë trukun e thjeshtë, i cili do të kënaq shijen tuaj.

Prandaj, gatuani këtë racion të thjeshtë shpejt dhe lehtë, por që shija të mos humbet, transmeton Telegrafi.

Patatet pastroni, pritni dhe fërgoni. Ndërkohë përgatitni një copë djathi “feta”, apo domate të zakonshme, arugula dhe pritni një kastravec.

Kur patatet të fërgohen qitni artikujt e përgatitur, erëzat bimore, rigonin, borzilokun, vajin e ullirit dhe sipër qitni djathin e grirë. Kënaquni me shijen e parezistueshme të pranverës!

Fjalët kyçe: patate te reja

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion