Në Serbi ndizet debati për pjesëmarrjen e Listës Serbe në Qeverinë e komandatit të UÇK-së! – Lajmi.net
Në Serbi ndizet debati për pjesëmarrjen e Listës Serbe në Qeverinë e komandatit të UÇK-së!
Autori: Lajmi.net LajmePolitikëRajoni 14:28, 12 September 2017
Lista Serbe / ARKIV
Lista Serbe / ARKIV

Zëvendëskryeministri serb njëherit ministër i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit Rasim Lajiq tha sot se debati publik rreth përfshirjes së Listës Serbe në qeverinë e re të Kosovës “është krejtësisht i pakuptimtë dhe madje kundërproduktiv”.

“Në vitet 1990, Millosheviq donte të negocionte me ata shqiptarë që zgjodhi për negociatorë, kështu që e pamë se si përfundoi kjo”, tha Lajiq për Tanjugun.

Në Serbi ka shpërthyer debati se a është dashur apo Lista Serbe të përfshihet në Qeverinë Haradinaj, duke pas parasysh se Haradinaj ka qenë komandat i UÇK-së. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Stealth Sniper