Mposhtni lodhjen e vapën nga kjo recetë magjike – Lajmi.net
Mposhtni lodhjen e vapën nga kjo recetë magjike
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 17:00, 28 July 2018
Bashkë me ditët e vapës mund të vijë edhe lodhja!

 

Ndiheni të sfilitur dhe gjithnjë ju mungon energjia?

Zgjidhjen kërkojeni në natyrë, sepse ajo jep gjithmonë përgjigjen e duhur, transmeton Klan Kosova.

Portokallin qërojeni dhe priteni në copa të vogla. Gjethet e hithrave dhe luleradhiqes pastrojini mirë në ujë të rrjedhshëm.

Në blender vendosini aronian, dredhëzat, portokallin e gjethet e hithrave e luleradhiqes bashkë me tërshërën e ujin. Masën miksojeni mirë për të paktën 30 sekonda derisa të krijohet një masë e lëngshme e trashë.

Më pas shtojeni mjaltën dhe miksojeni edhe 10 sekonda të tjera.

Smoothie-n e përgatitur hidheni në enën përkatëse dhe konsumojeni ngadalë.

Sipas dëshirës, mund të përgatitni edhe sasi më të madhe të pijes, të cilën duhet konsumuar kryesisht në orët e paradites, shkruan meshije, transmeton Klan Kosova..

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO